Biżuteria dla eleganckiej panny młodej!

Ocena:
0.00/0

Załatwienie wszystkich spraw związanych ze ślubem wymaga od Pary Młodej dużo czasu i zaangażowania. Muszą pomyśleć o wszystkim, o sali, menu, muzyce i zaproszeniach dla gości. Jak udekorować kościół czy salę? Czym pojechać do ślubu? Jaką sukienkę lub garnitur kupić? Ilu zaprosić gości? Rzeczy jest mnóstwo. Jednak warto również pomyśleć o biżuterii ślubnej. Z pewnością wzbogaci nasz strój i doda elegancji oraz szyku!

Biżuteria a styl sukni ślubnej!

Dla odpowiedniego zaakcentowania i uwydatnienia wymarzonego ubioru trzeba na początku się zastanowić, w jakim stylu będziemy ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny lub romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może zupełnie w inną stronę – glamour? Każdy z nich w pewny sposób określa dobór dodatków. Przy sukni minimalistycznej oraz romantycznej cenimy delikatne, oraz niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to z kolei bogactwo formy oraz wszelkich zdobień. Akcesoria w stylu vintage oraz boho powinny być symboliczne, aczkolwiek dopełniające naturalność kreacji. Istotnym aspektem jest zwrócenie uwagi na kolor sukni, ponieważ do bieli pasuje właściwie tylko srebro, tymczasem w odcieniach „złamanych” można już śmiało decydować się również na złote elementy. Powinniśmy zwracać uwagę na całość i efekt finalny, jaki chcemy osiągnąć. Jeżeli preferujemy styl glamour, mierzymy bogato zdobioną, okazałą oraz obfitą suknię, podążajmy tym stylem i skuśmy się także na widoczne kolczyki czy ciężką kolię, która jeszcze mocniej rozświetli naszą suknię. W swoich wyborach powinniśmy być konsekwentni.

Za dużo to niezdrowo?

Wiele Panien Młodych chce w ten jeden szczególny dzień olśnić wszystkich gości, co jest jak najbardziej oczywiste oraz naturalnie powinno tak być. Pamiętajmy jednakże, że ilość nie zawsze (a, ściśle mówiąc, rzadko) znaczy jakość. Jeśli decydujemy się na kreację w stylu vintage, nie zakładajmy wiszących kolczyków, bransoletek z koralików, wielu warstw grubych pereł na szyi, bo zwyczajnie będzie to przesadą. Nadmiar, zamiast zdobić, będzie wprost szpecić. W doborze biżuterii trzeba znaleźć harmonię pomiędzy strojem a ozdobami.

Którą część ciała ozdobić?

Niekiedy towarzyszą nam dylematy, na co się zdecydować. Wydaje nam się, że skoro ślub jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu, to należy każdą część ciała ozdobić biżuterią, aby podkreślić tym samym tę szczególną okazję. Jednak nie o to w tym wszystkim chodzi, albowiem biżuteria powinna stanowić uzupełnienie do całości, a nie zwracać na siebie uwagę. Przykładowo, przy bardzo poszerzonym dekolcie czy też okazałym gorsecie wystarczy delikatny naszyjnik oraz delikatne kolczyki, z kolei przy powiewnej kreacji boho oczaruje biżuteria artystyczna.

Jaki element ozdoby do włosów?

Świetna alternatywa dla Pań, które nie chcą stawiać na bardziej oryginalny dodatek, bądź po prostu nie przepadają za biżuterią. Kluczowa jest w tym przypadku nasza fryzura – jak będzie wyglądać i jaką będzie mieć formę. Może się okazać, że przewidujemy na głowie bardzo rozbudowane upięcie, a przystrajanie jej dodatkowymi wstawkami popsuje cały efekt. Jednakże warto zastanowić się nad delikatnym elementem wpiętym we włosy. Może być to dekoracyjna spinka, opaska z dopiętym zdobieniem, bądź przepaska na głowę (przy stylu boho, vintage). Doskonałym dopełnieniem mogą okazać się także kwiaty (najlepiej żywe), które wpięte we włosy dodadzą Pannie Młodej wdzięku i dziewczęcości.

Dla Panów:

Państwo Młodzi podczas szykowania się do ślubu muszą o wszystkim pamiętać, również o dodatkach. Jednocześnie Panie, jak i Panowie powinni wcześniej przedyskutować swój wybór, żeby stworzyć całkowitą spójność, bo przecież, jak będzie wyglądało, gdy Panna Młoda będzie miała na sobie białe złoto, a Pan Młody żółte złoto? Dlatego Pan Młody również musi dołożyć starań wyborze dodatków i zdecydować się na dobre jakościowo oraz współgrające z biżuterią przyszłej małżonki!

Informacje:
Oceń artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy