Jak powinny wyglądać przygotowania do pierwszego tańca weselnego?

Ocena:
0.00/0

Czas oczekiwań na ten wyjątkowy dzień ślubu i wesela jest krótki, szczególnie biorąc pod uwagę ilość spraw do załatwienia. Pamiętaj, że na wiele kwestii potrzebne jest o wiele więcej czasu, niż na inne. Wśród nich jest na przykład aspekt organizacji pierwszego tańca weselnego. Jak więc zacząć planowanie? 

Jednym z ważnych aspektów do ustalenia jest bez wątpienia kwestia zorganizowania sali weselnej. To na ogół w głowach kobiet rodzi się więc wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawia więc narzeczonego, aby zdecydować się na ich wspólny pierwszy taniec w trakcie wesela.

Pierwszy taniec Pary Młodej – czy warto go wykonać?

Dla wielu par nie jest to wbrew pozorom łatwa decyzja. Wielu ludzi jest z natury wstydliwa i nie czuje się dobrze w trakcie występów publicznych. Jeżeli przychodzi mu to z łatwością, to świadczy to o doświadczeniu uzyskanym w przeszłości. Stąd wahamy się z decyzją, czy zaryzykować miesiące spędzone na ćwiczeniach układu oraz nauki kroków w takt muzyki. To trwa aż tyle? Czasami tak, bo przecie nie każdy jest urodzonym tancerzem.

O czym należy pomyśleć na początku przygotowań do wesela?

Jeśli jednakże zdecydujemy się na ten krok, istotne jest, aby wybrać właściwy utwór. Taki do którego będziemy tańczyć z rozkoszą. To zależy tylko od nas oraz naszych indywidualnych preferencji.

Jeżeli chęci są spore, ale czujemy się zagubieni, powinniśmy zapisać się do specjalnych szkół tańca, które proponują naukę układu „pierwszy taniec weselny”. Po naradzie z instruktorem zdecydujemy się na właściwy utwór i styl, a specjalista ułoży nam choreografię, którą będziemy ćwiczyć. Jeśli czujemy się na siłach, możemy zaplanować to sami, bez wkładu osób trzecich. Wtedy możemy zacząć ćwiczyć zaplanowany w głowach układ lub zainspirować się gotowym, podejrzanym w sieci czy telewizji.

Pierwszy taniec – wskazówki przydatne przy nauce choreografii

Sprawa nieunikniona. Jeżeli jesteśmy z natury wstydliwi, a wszelkie występy zawstydzają nas, nie powinniśmy tego bagatelizować. Spontaniczny występ „na żywo”, może nam nie wyjść i poczujemy się upokorzeni. Stąd gdy pożądamy spełnić swoje marzenie i zatańczyć, musimy się do tego poprawnie przygotować. Wszystko po to, ażeby czuć się pewnie w tym najważniejszym dniu.

Panie mogą doprowadzić do perfekcji kroki, trenując w różnorodnych kostiumach, najlepiej utrudniać sobie zadanie, ćwicząc w obfitych sukienkach czy spódnicach. Pamiętajmy, że suknia ślubna układa się w tańcu nieco inaczej niż dres. Panowie niech ubiorą mało wygodne buty, by trenując unoszenia lub obroty przyzwyczaić się do tańca na sali weselnej, gdzie może być ślisko.

Sam taniec niech będzie odzwierciedleniem naszych osobowości, niech odkrywa nasze charaktery. Jeżeli para to spontaniczni i otwarci ludzie wybierzmy przykładowo szalony miks walca z cza-czą. Jeśli mamy do czynienia z osobami cichymi i nieco wycofanymi, niech będzie to uczuciowy fokstrot z klasycznym utworem.

Jak radzić sobie z potknięciami podczas pierwszego tańca?

Pomyłki są rzeczą ludzką, a przy stresie i natłoku spraw związanych z weselem, są niemal nieuniknione. Warto pamiętać, że taki taniec to tylko symbol i dobra zabawa. W przypadku popełnienia błędu uśmiechnij się i kontynuuj. Nie ma nic piękniejszego niż szalejąca na parkiecie Para Młoda, po której widać szczęście i przede wszystkim luz. Pamiętaj, że to Twój dzień i to Ty ustalasz zasady.

Informacje:
Oceń artykuł:

1Komentarze

sofia17

Warto panować nad stresem i być odprężonym. To moja najlepsza rada.

2022-04-21