Jakie trzeba kupić rzeczy, zanim adoptujesz psa?

Ocena:
0.00/0

Psiak w domu przynosi wiele radości, zabawy i uśmiechu. Można do niego mówić, przytulać się i bawić. Jeśli zdecydowaliście się adoptować psa ze schroniska, to najpierw zapoznajcie się z akcesoriami, które powinny być w domu od pierwszego dnia pobytu psiaka. Należą do nich miski do wody i pokarmu, jedzenie czy smycz. W dzisiejszym wydaniu prezentujemy rzeczy, które są niezbędne przed przybyciem psa!

Najlepsze legowisko dla psa!

Podstawową kwestią jest legowisko, na którym psiak będzie leżał i spał. Obecnie wybór jest rzeczywiście bardzo duży, zarówno jeżeli chodzi o wymiary, jak i o kolory. Aczkolwiek powinieneś kierować się przede wszystkim tym, aby dostosować rozmiar w taki sposób, żeby zwierzak mógł się na nim swobodnie położyć. Należałoby również zwrócić uwagę na materiał – lepiej wybierać tworzywa wodoodporne, które swobodnie będzie można oczyścić. Dla starszych psiaków doskonałym rozwiązaniem będzie legowisko ortopedyczne, które będzie dla niego o wiele bardziej komfortowe.

Miski – niezbędny element!

Oprócz miejsca do spania powinno się kupić dwie miski, z czego jedna będzie służyła do pożywienia, a druga do wody. Tutaj wielkość psa również ma decydujące znaczenie. Poza tym, gdy pies zostanie sam w domu w trakcie Twojej nieobecności, należy wybrać taki rozmiar miski do wody, aby przez cały ten czas zwierzak miał jej stosowny zapas.

Trzeba zaopatrzyć się w smycz i obrożę dla pupila!

Kolejna sprawa to dobór smyczy, obroży albo szelek – wybór należy do Ciebie. Są to kluczowe dodatki podczas spacerów z psiakiem. Smycz i obroża bądź szelki powinny być przede wszystkim wytrzymałe i pasujące do rozmiaru psa, co zagwarantuje właściwy poziom bezpieczeństwa i kontroli w czasie wspólnego spacerowania. Taki zestaw na pewno okaże się praktyczny, również w przypadku treningu oraz nauki rozmaitych komend.

Może zdarzyć się, że pies niespodziewanie wyrwie się ze smyczy i ucieknie, ponieważ czegoś się przestraszy lub zobaczy inne zwierzę, dlatego warto być przygotowanym na takie sytuacje. Z tego powodu warto wyposażyć jego obrożę w Twój adres i numer kontaktowy, dzięki czemu znalezienie zagubionego psiaka będzie prostsze.

Zabawki to istotny element rozwoju psa!

Rozmaitego typu zabawki oraz przysmaki są przede wszystkim zabawą dla Twojego pupila, tym samym należałoby zadbać również o ten aspekt. Zabawki są doskonałe zwłaszcza dla młodych psów, które mają nadzwyczaj dużo energii oraz dzięki temu mogą ją zredukować nawet w domu. Z kolei smakołyki najczęściej wykorzystywane są do nagradzania psa za określone zachowania, jak również uczenia różnych komend.

Kaganiec dla psa – konieczny zakup!

Wybierając kaganiec dla psa, powinniśmy zwrócić uwagę na swobodę w oddychaniu i poruszaniu się zwierzęcia. Są momenty, kiedy należy założyć psu kaganiec na pysk, nawet wtedy, kiedy normalnie jest spokojnym i zadowolonym pupilem. Mianowicie chodzi o podróże bądź wycieczki, na które go zabieramy ze sobą. Kolejną istotną kwestią jest wizyta u weterynarza, która może wywołać przez strach agresywne zachowania naszego psiaka!

Informacje:
Oceń artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy