Poszukiwania profesjonalnego kamerzysty na ślub i wesele krok po kroku

Ocena:
0.00/0

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodej pary. Wiąże się ono z całą masą przygotowań: wyborem sali weselnej, oprawy muzycznej, zakupem idealnych strojów i obrączek. Bardzo ważnym elementem jest także zachowanie materiałów z tego wyjątkowego dnia. Mogą to być zarówno zdjęcia jak i filmy. Dziś skupimy się właśnie na tej drugiej opcji. Jeśli stajecie obecnie przed wyborem swojego kamerzysty, ten artykuł jest dla Was.

Co jest najważniejsze podczas wyboru kamerzysty?

Każdy profesjonalny kamerzysta powinien posiadać swoje portfolio, jakie będzie mógł pokazać. Istnieją rozmaite style i techniki kręcenia filmów tak jak i montażu. Najlepiej byłoby obejrzeć portfolio paru kamerzystów, żeby móc skonfrontować ich sposób pracy i wybrać dla siebie odpowiedniego. 

Jaki jest czas oczekiwania na wolny termin ślubnego kamerzysty? 

Wszystko oczywiście zależy od tego, jakiego stylu będziecie chcieli oczekiwać. Zasadniczo przyjmuje się, że najlepiej zacząć poszukiwania mniej więcej rok przed ceremonią. Nie oznacza to, że jeśli rozpoczniecie poszukiwania później, to już nikogo nie znajdziecie. Na pewno ktoś z wolnym terminem się znajdzie, jednakże zawężacie sobie pole do manewrowania i narażacie się na wyższe koszty za tego typu usługę.

Jak doprecyzować swoje oczekiwania względem efektów pracy kamerzysty?

Doświadczony kamerzysta powinien posiadać dwie odpowiedniej jakości kamery cyfrowe, wraz z właściwym oświetleniem i sprzętem do montażu filmów.

Doświadczenie kamerzysty jest kwestią, którą zawsze wskazane jest zweryfikować. Przeglądając portfolio kamerzysty, da się z łatwością ustalić, czy filmów weselnych jest jedynie kilka, czy kilkadziesiąt. Na pewno – im więcej filmów, tym większe doświadczenie. Sami musicie również wiedzieć jakiego filmu oczekujecie. Przedyskutowanie wspólnej wizji filmu i prezentacja swoich oczekiwań, wskazania ujęć, na jakich Wam w największym stopniu będzie zależało. Dzięki temu uda się Wam wykreować cudowną pamiątkę, z jakiej będziecie mieć radość na wiele lat.

Jaki jest koszt usług kamerzysty na ślubie i weselu? 

Kamerzysta oprócz nakręcenia filmu w trakcie uroczystości, musi go jeszcze odpowiednio zmontować. Montaż takiego filmu może zająć nawet do kilku tygodni pracy, który jest naturalnie wliczony w cenę. Należy dodatkowo pamiętać, że cena będzie obejmować również jakość i ilość sprzętu wykorzystanego do nagrywania. Ceny najczęściej wahają się pomiędzy 2500 a 4000 złotych. Porównując ze sobą konkretne oferty, sprawdźcie szczegółowo, co dostaniecie w ramach określonej ceny.

Czy warto szukać oszczędności w usługach filmowania ślubu?

Podczas wyboru usługodawców na czas swojego ślubu i wesela z pewnością spotkacie się z bardzo dużymi rozstrzałami cenowymi. Na cennik każdego z nich wpływ mają: doświadczenie, renoma, portfolio, czy jakość sprzętu. Tak samo jak nie zawsze z wysoką ceną idzie w parze dobra jakość, tak nie zawsze z niską będzie wiązać się mała. Są to jednak sytuacje skrajne. 

Nie warto wybierać fotografa, tylko dlatego, że zaoferuje on najniższą cenę na rynku. My sugerujemy, aby swoje poszukiwania rozpocząć od znalezienia kilku wykonawców, których portfolio najbardziej nam odpowiada i dopiero pośród nich wskazać tego, który ma cenę w miarę atrakcyjną w stosunku do jakości. Nie radzimy także, aby sugerować się wynikami wyszukiwania w Internecie, czy na stronach sponsorowanych. Tego typu pozycjonowanie usług można zwyczajnie sobie kupić.

Informacje:
Oceń artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy