Skuteczne pomysły dotyczace wyboru lustra do łazienki.

Ocena:
0.00/0

Lustro to absolutnie najważniejszy przedmiot w każdej łazience. Pomijając jego funkcjonalność, należy pamiętać o jego walorach dekoracyjnych i dopełniających stylu w łazience. Dobrze dobrane potrafi rozświetlić łazienkę i nadać jej optycznie więcej przestrzeni. Nie bagatelizujmy znaczenia lustra w łazience. Źle dobrane może być prawdziwą zmorą. Dlatego zastanów się dobrze nad wyborem i przeczytaj co mamy do powiedzenia w tym temacie. Może skorzystasz z naszych porad.

Kształt i rozmiar lustra do łazienki, czy jest ważny?

Jeszcze kilka lat temu projektanci wnętrz zwracali uwagę na wielkość lustra. Krążyło przekonanie, żeby nie było ono szersze od umywalki. Dzisiaj ta zasada jest mocno naginana oraz niekoniecznie jest wykorzystywana w każdym przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia właściciela i stylu, w jakim urządzona jest łazienka. Z pewnością duże rozmiary są obecnie mile widziane. Szacuje się, że lustro powinno mieć od 40 do 80 cm średnicy, jeśli jest okrągłe. Z punktu widzenia praktyczności, zwykle przytwierdza się je na poziomie od 120 cm do 200 cm nad ziemią. Przy zachowaniu odległości około 20 lub 30 cm ponad umywalkę. Kształty winny być dobrane do stylu wnętrza i gustu właściciela.

Okrągłe i prostokątne lustra łazienkowe

Okrągłe lustra w łazience były na porządku dziennym. Dzisiaj tendencja ta ulega zmianie, jednakże nadal okrągły kształt ma swoich sympatyków. Przede wszystkim w sytuacji, gdy łazienka jest w stylu zdominowanym przez delikatne krawędzie, opływowe kształty oraz zaokrąglenia to naturalnym wyborem jest kolisty kształt lustra. Im projekt bardziej charakteryzuje się prostokątnymi rozwiązaniami, tym lepszy będzie również taki kształt lustra.

Oświetlenie w lustrze łazienkowym 

Coraz większa grupa osób docenia znaczenie podświetlenia lustra. Wynika to szczególnie z tego, że jest to coś więcej, aniżeli gadżet. Naturalnie dodatkowe źródło światła pomaga zbudować odpowiedni nastrój wokół umywalki, jednakże jego największą zaletą jest zaakcentowanie szczegółów naszej twarzy. Dzięki temu przygotowanie porannego makijażu oraz golenie zarostu są dużo łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem.

Kiedy rama pasuje do lustra w łazience?

To pytanie brzmi nieco staroświecko, ale jest nadzwyczaj zasadne. Okazuje się, że powrót do luster, które mają ramę, jest dość powszechny. Zwłaszcza dekoracyjne wersje zyskują ogromną popularność, finalnie z pewnością dobrze jest rozważyć tę kwestię. Jeśli łazienka urządzona jest w klasycznym stylu, rama jest istotnym uzupełnieniem. W przypadku nowoczesnego wyglądu łazienki lepiej postawić na bardziej surowe i ostre kształty lustra bez ramy.

Ważne zasady aranżacji wnętrza łazienki

W projektowaniu wnętrz nie ma rozwiązań idealnych i zadowalających każdego w tym samym stopniu. Jeżeli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni w łazience, najważniejszy jest jej metraż, od niego uzależnione jest praktycznie wszystko. Jeżeli łazienka jest bardzo mała, warto skupić się jedynie na jej aspektach funkcjonalnych, gdyż te są najistotniejsze. Również dobór mebli łazienkowych jest uzależniony od wielkości łazienki. Jeżeli nie masz pomysłu na styl, który będzie przewodni, zawsze możesz skorzystać z porad specjalistów. Najważniejsze, żeby w łazience czuć się komfortowo.

Informacje:
Oceń artykuł:

1Komentarze

sylwia34

Uwielbiam lutra! Dzięki nim można optycznie powiększyć pomieszczenia.

2022-04-21