Sprawdzone sposoby na otrzymanie kredytu hipotecznego na dobrych zasadach

Ocena:
0.00/0

Własne mieszkanie to niewątpliwie duże wydarzenie w życiu każdego człowieka. Niestety małe zarobki i duże ceny mieszkań nie sprzyjają zakupowi swojego wymarzonego kąta. Tutaj z pomocą przychodzą banki, które proponują kredyt hipoteczny na dogodnych warunkach dla obu stron. Dobrze znać warunki, które wymagają banki. Przykładowym warunkiem, który trzeba spełnić, jest wkład własny, który pokrywa część wartości mieszkania.

Wkład własny – podstawowe informacje na ten temat

Wkład własny jest zgromadzonymi samodzielnie pieniędzmi przez ewentualnego kredytobiorcę, które trzeba wnieść, pokrywając część wartości mieszkania lub domu. W dobie pandemii coraz więcej banków wyceniło minimalny wkład własny na poziomie 20% wartości nieruchomości. Całkowita kwota, która jest wkładem własnym, jest wpłacana osobie sprzedającej nieruchomość. Może być to deweloper, właściciel sprzedawanego mieszkania lub domu.

Wkład własny a nieruchomość – czy może się nim stać?

Istotne jest to, że wkładem własnym mogą być inne rzeczy niż nagromadzone na koncie pieniądze. Jeśli w planach jest budowa domu, to w instytucji finansowej naszym wkładem własnym, może stać się działka, na której ten dom zostanie zbudowany. Jednak musimy być właścicielami tej ziemi. Świetnym pomysłem na wkład własny jest także inna nieruchomość. Nie może ona być obciążona żadnym kredytem hipotecznym, a środki finansowe z jej sprzedaży mogą być rozliczeniem na rzecz wkładu własnego.

Hipoteka – ile może trwać jej spłacanie?

To pytanie jest złożone, ponieważ instytucje finansowe zwracają uwagę a wiek dłużnika i czas, w którym zamierza przejść na emeryturę. Zazwyczaj czas trwania kredytu hipotecznego oscyluje w granicach trzydziestu lat. Im później zaciągnięto świadczenia, tym mniej czasu pozostało do jego spłacenia. Trzeba zdawać sobie również sprawę z tego, że banki mają różne limity maksymalnego wieku, do którego może być udzielony kredyt. Z tego powodu warto sprawdzić przed zapytaniem o kredyt.

Czy kredyt hipoteczny może zostać spłacony szybciej?

Jeśli chcielibyśmy spłacić nasz kredyt hipoteczny wcześniej, warto dowiedzieć się wszystkiego na temat poniesionych przez to strat finansowych. Banki zamieszczają w umowie kredytowej klauzulę, która mówi, czy trzeba zapłacić prowizję za wcześniejsze uregulowanie zadłużenia i jaka to jest kwota? Być może okaże się, że lepszym dla nas wyjściem będzie nadpłacanie każdego miesiąca rat, które naturalnie skrócą okres kredytowania.

Informacje:
Oceń artykuł:

0Komentarze

Brak komentarzy