W jaki sposób wybrać prezent na chrzest?

Ocena:
0.00/0

Warto wybierając się na Chrzest podarować dziecku coś, co w przyszłości będzie doskonałą pamiątką. Ten dzień dla wielu osób jest bardzo wyjątkowy, więc taki sam musi być Twój prezent. Najlepiej, aby było to coś, co można zachować na długie lata w pokoju dzieciątka, aby w przyszłości widząc podarunek, mogło kojarzyć go właśnie ze swoim pierwszym sakramentem. Co najlepiej wybrać?

Jakie są sprawdzone prezenty na chrzest? 

Jednym z najpopularniejszych podarunków na chrzciny będzie biżuteria – w większości wypadków łańcuszek z wisiorkiem, na przykład z wizerunkiem Matki Boskiej, świętych lub z krzyżem. Upominek tego typu w większości wypadków będzie wykorzystywany dopiero za parę, a nawet paręnaście lat, ale może stanowić także swoiste zabezpieczenie – metale szlachetne mają swoją stabilną wartość.

Ilustrowane Pismo Święte na prezent dla dzieci 

Przekazana prostymi słowami i opatrzona ślicznymi ilustracjami Biblia zawsze się sprawdzi. Już od najmłodszych lat maluch oswoi się z historiami z życia Jezusa oraz pozna inne biblijne opowieści. Warto zwrócić uwagę na jakość wydania – dziecko, jakie polubi książeczkę, może chcieć zabierać ją ze sobą wszędzie oraz w szeregu przypadków studiować i przeglądać obrazki. Liczy się także forma – spore wymiary umożliwią czytanie dziecku w domowym zaciszu, zaś małe książeczki można zabrać ze sobą przykładowo na Mszę do kościoła. Jeżeli w domu nie ma pełnowymiarowego Pisma Świętego, wówczas najlepszym pomysłem na upominek będzie oczywiście taka forma.

Modlitewnik dobrym pomysłem na prezent? 

Książeczka, dzięki której maluch pozna pierwsze modlitwy, ma ogromne znaczenie w czasie jego pierwszych lat życia. Niekoniecznie chodzi o tradycyjny modlitewnik, te dla maluchów mogą przyjąć formę porównywalną do Biblii dla dzieci. Istnieją również serie książeczek, które uczą pojedynczych modlitw. Inną możliwością jest zbiór modlitw do patrona imienia dziecka – możliwości jest faktycznie wiele.

Maskotka patron – dlaczego warto wybrać? 

Innowacyjny sposób na podarek i utworzenie szczególnej więzi między dzieckiem oraz jego patronem z Chrztu. Taki prezent może stać się ukochaną zabawką oraz przyjacielem malucha. Poniektóre wydawnictwa i sklepy z dewocjonaliami przedstawiają swoje maskotki, przykładowo świętego Franciszka, jednakże w sytuacji kiedy patronem jest mniej popularny święty, można znaleźć w sieci osoby, jakie tworzą pluszowe (albo szydełkowe) postaci na zamówienie. Personalizowany prezent – czy może być coś fajniejszego?

Obrazek na ścianę z okazji chrzcin 

Możesz zakupić prezent gotowy w sklepie lub zdecydować się na zamówienie obrazka spersonalizowanego. W tym przypadku można wybrać obraz malowany farbami, ale także płaskorzeźbę lub rysunek. Każda z tych opcji to dobry pomysł, szczególnie jeśli na odwrocie zamieścimy dedykację. Dzięki krótkiej notatce i dacie, dziecko będzie nawet jako dorosły myśleć o tym dniu i o Tobie.

Informacje:
Oceń artykuł:

1Komentarze

sylwia34

Po co kupować coś drogiego i wymyślnego skoro można dać jakiś drobny upominek.

2022-04-21